Marcin Nabiałek - doświadczenie. Doświadczony programista PHP i pozycjoner stron. Doświadczenie - pozycjonowanie stron internetowych i programowanie stron. Szukasz kogoś z doświadczeniem? Ja posiadam kilkuletnie doświadczenie, a inni?
UWAGA - część informacji na tej stronie jest już nieaktualna. Trwają prace nad nową wersją strony.

Marcin Nabiałek - doświadczenie

Doświadczenie programistyczne

Przygodę z programowaniem rozpocząłem pod koniec szkoły średniej. Już wtedy wielką satysfakcję sprawiało mi tworzenie własnych programów. Postanowiłem zatem rozwijać moje zainteresowanie, wybierając jako kierunek studiów informatykę.

Wybór z kierunkiem studiów okazał się jak najbardziej trafiony - rozwijałem coraz bardziej moje umiejętności programistyczne. Jako, że zainteresowało mnie programowanie i postanowiłem pracować jako programista, to jako moją specjalnością została Inżynieria oprogramowania i systemy informatyczne.

Równocześnie, pojawiło się moje zainteresowanie tworzeniem aplikacji internetowych. Początkowo były to strony www, tworzone na własne potrzeby, związane z programowaniem (kurs C++, algorytmy, porady), które nadal w miarę możliwości staram się rozwijać.

Programista PHP - doświadczenie od 2003 roku

Moje doświadczenie sięga 2003 roku, kiedy to stworzyłem moją pierwszą stronę internetową zawierającą Kurs C++ mojego autorstwa (strona nie jest już dostępna w internecie). Rok później powstała kolejna odsłona strony internetowej z moim kursem (zawiera Kurs C++, algorytmy, porady informatyczne), która do dnia dzisiejszego cieszy się dużą popularnością i wysoką odwiedzalnością.

Wraz z zaistnieniem mojej strony w internecie przyszła ciekawość i chęć poznawania nowych technologii. Wówczas to zacząłem szukać odpowiedzi na forach internetowych, a już po krótkim czasie sam udzielałem pomocy innym użytkownikom, odpowiadając na pytania dotyczące PHP, CSS, XHTML, HTML i JavaScript. Nie stroniłem też od profesjonalnej literatury informatycznej związanej z tworzeniem stron internetowych - posiadam kilka pozycji światowej sławy specjalistów w mojej domowej biblioteczce.

Programista PHP - doświadczenie i nowe technologie

W końcu przyszedł czas na poznanie tego, bez czego dzisiejsze aplikacje internetowe nie potrafią się obejść - baz danych SQL, głównie na przykładzie najpopularniejszego MySQL. Kolejnym etapem były szablony Smarty - dzięki nim tworzone przeze mnie aplikacje internetowe umożliwiają oddzielenie kodu programistycznego od grafiki i sposobu wyświetlania, co ułatwia modyfikacje wyglądu.

W ciągu tych kilku lat udało mi się również poznać bardzo dobrze standardy internetowe, zasady tworzenia nowoczesnych stron w standardzie XHTML ułatwiających pozycjonowanie, tworzenie zaawansowanych arkuszy styli CSS oraz zasady tworzenia dostępnych i uniwersalnych stron www.

Praca w firmie jako programista PHP

W połowie 2005 roku podjąłem pracę w firmie informatycznej jako programista PHP. Do moich obowiązków należało projektowanie aplikacji internetowych z wykorzystaniem technologii PHP, Smarty, MySQL oraz XHTML/HTML, CSS i JavaScript. W tym okresie nabrałem doświadczenia, również w kontaktach z klientami. Stworzyłem wówczas ponad 20 projektów, w tym 2 sklepy internetowe i rozwinąłem moje umiejętności jak programista PHP. W firmie tej pracowałem przez rok, do połowy 2006 roku.

Programista PHP Freelancer - działalność na własny rachunek

Od połowy 2006 roku pracowałem jako programista PHP Freelancer, programując aplikacje internetowe przy wykorzystaniu technologii PHP, Smarty oraz MySQL. Jako samodzielny programista stworzyłem kilka projektów, o różnym stopniu skomplikowania.

Webmaster-pozycjoner - nowe stanowisko

Niedługo pracowałem wyłącznie na własny rachunek jako programista PHP. Od grudnia 2006 roku rozpocząłem pracę tym razem jako webmaster-pozycjoner w firmie AZ.PL. Moimi obowiązkami były m.in. tworzenie i audyty stron internetowych, pozycjonowanie witryn internetowych, monitoring i raportowanie stron internetowych oraz administracja stron internetowych. W firmie tej pracowałem do września 2010, kończąc pracę na stanowisku zastępca kierownika Działu Wdrożeń i Rozwoju & Project Manager.

Programista PHP Freelancer - kontynuacja działalności

Mimo podjęcia pracy jako webmaster-pozycjoner, miałem na szczęście wystarczająco dużo czasu, aby pracować nadal jako programista PHP, z czego bardzo się cieszę. Nadal wykonywałem kolejne zlecenia i nadal rozwijałem moje umiejętności programistyczne, dzięki czemu moje doświadczenie programisty PHP oraz webmastera nadal wzrastało.

Firma websign - pozycjonowanie stron www

W lipcu 2007 zdecydowałem się na otwarcie firmy websign, której głównym kierunkiem działalności jest Pozycjonowanie stron. W firmie tej jestem odpowiedzialny za kontakty z klientami, pozycjonowanie stron www, a także programowanie.

Użytkowanie Serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje